Materinski dan

V sredo, 22. marca, smo učenci pod vodstvom učiteljice Nevenke Jesenik in učitelja Primoža Krambergerja pripravili prireditev za materinski dan. Veliko nas je pripomoglo k temu, da so se mame na ta dan počutile kar se da posebne. Učenci smo se zbrali od 16.30 in se pripravili na nastop, se opeli in zvadili, prireditev pa se je začela ob 17.00.

Začela je Urša Koser, ki je, medtem ko so starši prihajali, na kitaro igrala prelepe melodije. Nadaljeval je Ian Luka Stanko, ki je napovedoval. Nekateri so se predstavili s svojimi deli, torej s pesmicami ter doživljajskimi spisi, medtem ko so se drugi z igranjem na inštrumente ter petjem v pevskem zboru. Zaigral nam je tudi šolski bend, s katerim je pela Laura Petrinec.

Na koncu smo dobili močen aplavz, občinstvo je celo vstalo. Mame pa so od nas, otrok, dobile tudi majhno presenečenje, ki so ga spekli učenci 6.a pri gospodinjstvu. Prireditev je bila vsem zelo všeč, saj smo v njo tako učenci kot učitelji vložili veliko truda.

Ajda Rojko in Lia Horvat Zupančič, 6.a