Otroški parlament

V sredo, 15. februarja 2017, je na naši šoli potekalo srečanje otroškega parlamenta, ki so ga pripravili Rene, David, Milan, Anej, Žan, Alen, Miha, Lan, Aljaž, Jure in Tibor pod vodstvom učiteljice Valentine.

20170215_110058 (1)
Člani šolskega otroškega parlamenta

Četrto uro smo se zbrali v glasbeni učilnici, ki so jo že prej pripravili za dogodek. Posedli smo se na stole in ni manjkalo ne judoistov, ne predsednikov ter podpredsednikov šolske skupnosti. Srečanje je začela učiteljica Valentina, ki nam je predstavila program, kateri se je povezoval s talenti ter cilji. Nato smo prebrali nekaj spisov Jaz čez 20 let, ki so že objavljeni v spletnem glasilu Koraki. Sledila je krajša predstavitev o življenju Samie in Lindsey.

lindsey
Samia in Lindsey

samia

Jure in Tibor sta nam pokazala svoja talenta: igranje nogometa in harmonike.

20170215_102458
Tibor in Jure

David in Luka sta nam pokazala nekaj vozlov in povedala kako preživeti v naravi.

Lika in David

Predsednika šolske skupnosti Žak in Nino sta nam predstavila nekaj predlogov, ki so jih napisali učenci, da bi izboljšali šolo. Vključevali so dneve z starši, oziroma da bi za en dan starši namesto nas prišli v šolo, več ur športne vzgoje ali športnih dni, …

Žak in Nino

Imeli smo tudi dva posebna gosta. Judoistko Kristino Vršič, ki je članica kluba Duplek in judoista Roka Drakšiča iz kluba Sankaku Celje. Lahko smo ju vprašali karkoli o judu ter njuni karieri in na vsa vprašanja sta z veseljem odgovorila. Kakšno vprašanje pa so odgovorili tudi judoisti kluba Duplek.

Rezultat iskanja slik za Kristina Vršič

Rezultat iskanja slik za Rok Drakšič

Srečanje se je končalo pred načrtovano uro, tako da smo se vsi učenci vrnili k pouku, člani parlamenta pa so pospravili učilnico.

Lia Horvat Zupančič, 6.a