5. b čez 20 let

Pred mano leži prazen list papirja, jaz pa ne vem, kaj naj napišem, moje misli tavajo v prihodnost. Le kje bom čez dvajset let? Takrat bom stara trideset let. Ali bom morda uspešna v poklicu zobotehnice ali pevke? Moje življenje je trenutno polno otroških želja in hrepenenja po lepi prihodnosti. Želim si, da bi uspešno končala šolanje, si nekoč ustvarila družino in z njo uživala v lepih tenutkih. Mislim, da se bo moje življenje čez dvajset let odvijalo nekako takole. Imela bom krasnega moža, sanjsko hišo in še bolj sanjski poklic, malega nagajivega otroka in prečudovitega psa. v službo bom hodila z veseljem, saj bom opravljala poklic, ki me veseli. Po službi se bom rada vračala v topli objem svoje družine, skupaj z njimi bom veliko potovala in odkrivala lepote sveta. Imela bom tudi veliko prijateljic, med katerimi bo na prvem mestu moja sestra Neja, skupaj se bova zabavali, hodili po nakupih in veselo klepetali ob kavici v prijetnem lokalu. Mislim, da bo moje življenje čez dvajset let nadvse prijetno in srečo. Naučila se bom uživati v vseh majhnih radostih, ki ti jih ponuja življenje.

V življenju nikoli ne veš, kaj ti bo prinesel jutrišnji dan…

Tia Voglar, 5.b