Intervju z učiteljem Primožem Krambergerjem

Učitelj Primož Kramberger poučuje glasbo na OŠ Duplek in OŠ Korena. Vodi cici, otroški in mladinski pevski zbor, je razrednik 9. b in član glasbene skupine. V prijetnem pogovoru sva izvedeli marsikaj zanimivega.

Lara: Koliko let že učite na naši šoli?

Učitelj: Na naši šoli učim zdaj že peto leto.

Žana: Kolikokrat ste že bili razrednik in komu? Ali ste ponosni na njih? Jih boste kaj pogrešali? Kakšni so vaši občutki kot razrednik?

Učitelj: Razrednik sem prvič, zdaj že četrto leto. Razrednik sem 9. b, najboljšem razredu na šoli. Ja, na njih sem zelo ponosen, saj so zelo dobri športniki in se dobro učijo. Ja, jih bom pogrešal. Občutki so v redu, je kar izziv biti razrednik, ampak je fajn.

Žana: Zakaj ste se odločili za poklic učitelja?

Učitelj: Ker rad delam z mladimi in se mi zdi poučevanje glasbe zelo zabavno.

interviju

Lara: Na kakšen način poučujete glasbo?

Učitelj: Glasbo poučujem tako, da se o njej pogovarjamo, jo veliko poslušamo in če je le možno, jo tudi izvajamo.

Lara: Na kateri inštrument znate igrati? Katerega najraje?

Učitelj: Igrati znam na več inštrumentov: klavir, bobne, kitaro, harmoniko, malenkost flavto. Najraje igram klavir.

Žana: Ali igrate v kakšnem bendu? Če da, v katerem? Kaj igrate v bendu? Kje nastopate? Koliko članov je v bendu?

Učitelj: Ja, igram v skupini Ethnotrip, z njimi igramo ljudsko glasbo iz celega sveta. Poleg mene igrajo še trije glasbeni učitelji in še eden, ki igra bas kitaro. Tako nas je skupaj 5. V bendu igram klavir.

Lara: Kje pa nastopate z bendom?

Učitelj: S skupino nastopamo po manjših klubih ali pa na festivalih. Nastopali smo že v večih državah po Evropi, poleg Slovenije še v Nemčiji, Hrvaški, Srbiji, Črna Gori in Makedoniji.

Žana: Kakšna je vaša najljubša zvrst glasbe? Katera skladba vam je najljubša?

Učitelj: Moja najljubša zvrst glasbe je odvisna od tega, kako se pučutim. Najraje pa poslušam rock glasbo. Nimam najljubše glasbe.

Lara: Imate kakšno sporočilo za bralce Korakov?

Učitelj: Še naprej berite Korake.

Učitelju Primožu se zahvaljujeva za vse odgovore  in mu želiva še veliko poklicnega uspeha.

Lara Klemenčič, 6. a in Žana I. Halužan S., 7. b