Božični sejem 2016

V petek, 16.12.2016, se je ob 17.30 začela otvoritev božičnega sejma na prireditvenem prostoru v Sp. Dupleku.

Na otvoritvi so nam zapeli pevci, zaplesala je folklorna skupina in dve skupini iz plesne šole Samba. Ob koncu prireditve je spregovoril tudi župan občine Duplek in nam zaželel vesele praznike.20161216_180315_HDR20161216_183809Na božičnem sejmu lahko kupite domače izdelke čebelarskega društva Pobrežje-Duplek, društva Melisa, MPZ Primus, zavod MOI, OŠ Korena, OŠ Duplek, kmetije Pesel, Jane Rojko, PGD Dvorjane in Kluba dupleških mažoretk. Tako kot pretekla leta lahko najdemo vrsto unikatnih izdelkov in domačih dobrot.

Na božičnem sejmu je vedno čarobno zimsko vzdušje, prijetni ljudje in upam, da bo tako tudi v prihodnjih letih.

Eva Zelnik, 9. a

Tehniški dan v 8. b

V sredo, 7.12.2016, smo imeli učenci predmetne stopnje tehniški dan. V šolo smo prišli ob 7.30. Vsak razred je izdeloval drugačne stvari.

8.b smo izdelovali arhimedska telesa. Razdelili smo se v skupine po dva ali tri. Vsaka skupina je dobila barven list papirja in na njega narisala svoje like ter jih nato izrezala.  Ko smo izdelali vse like, smo jim zavihali robove. Nato smo jih razdelili glede na to, kateri del paše skupaj. Na koncu smo jih speli in nekatere dele tudi zalepili. Ko se je lepilo posušilo, smo na vrh arhimedskega telesa nalepili vrvico in pustili, da se lepilo posuši. Nato smo arhimedska telesa zvezali na luči v razredu.

20161207_093838-collage

Nika Petrišič, 8.b