Naravoslovni dan v 8. b

V petek, 18.11.2016,  smo imeli v šoli naravoslovni dan na temo zdrav slovenski zajtrk. V šolo smo prišli tako kot vedno, ob 7.30. V jedlinici smo imeli krajšo prireditev, zapel nam je otroški pevski zbor, zaigrali harmonikaši in nekaj učencev je recitiralo svoje pesmi ali povedalo zgodbe v zvezi z zdravim zajtrkom. Na koncu smo še vsi zapeli pesem Lojzeta Slaka Čebelar. Po tej prireditvi smo pojedli okusen zajtrk – mleko in kruh z maslom in medom. Ko smo se najedli, smo vsi odšli v svoje razrede, nato pa so nas čakale različne delavnice.

Učenci 8.b razreda smo se odpravili do bližnje kmetije Pesel. Takoj ko smo prispeli, smo videli prikupnega psa po imenu Lina. Za tem smo si šli ogledat hleve, v katerih so bile krave in biki, potem smo si še pogledali dva lepa črna konja. Odšli smo v hišo, kjer smo videli krušno peč in veliko sobo s slikami. Nato smo pojedli nekaj doma narejenih rogljičkov z marmelado. Na koncu smo si še ogledali njihovo klet. Nato smo se poslovili in odšli proti šoli. Tako se je ta naravoslovni dan zaključil, bilo je lepo in zanimivo.

Larisa Vauhnik, 8. b