Intervju s Petro Kerčmar in Juretom Bračkom

Petra Kerčmar je voditeljica oddaje 24 ur na Pop TV. Jure Bračko je nekdanji učenec naše šole in novinar na Pop TV. Ko smo obiskali Pop TV, sem se z njima pogovarjala o novinarstvu in delu na televiziji.

1. Ali v raziskovanju in pripravi izveste tudi kaj, česar ne objavite v javnosti?
Jure Bračko: Velikokrat. Če se pogovorimo z urednikom o kakšni novici, ki menimo, da ni zanimiva, je ne objavimo.

2. Kakšen je vaš delovnik?
Jure Bračko: Novinarji pridemo v službo zgodaj zjutraj in včasih delamo cel dan. Delamo tudi med vikendi in prazniki, medtem ko imajo voditelji lažji delovnik.
Petra Kerčmar: Voditelji smo zjutraj doma, ampak spremljamo novice, da smo pripravljeni na poročanje. Naš delovnik je odvisen od ure, ob kateri imamo našo oddajo. Jaz pridem v službo nekje do 14.00 in se začnem pripravljati na snemanje oddaje 24 ur ob 20.00.

3. Kako dolgo in kako se pripravljate na oddajo 24 ur?
Petra Kerčmar: Ob dveh imamo redakcijski sestanek, kjer se dogovorimo, kaj bomo povedali in kaj še potrebujemo. Nato do oddaje zbiramo nove informacije, ki jih uredniki, novinarji in voditelji preverimo in preoblikujemo. Potem se uredimo za snemanje v živo.

4. Kako dolgo se snema npr. enourna oddaja?
Petra Kerčmar: Mi snemamo oddajo 24 ur eno uro, ker poteka v živo.

5. Katera vaša oddaja je trenutno najbolj priljubljena med gledalci?
Jure Bračko: Trenutno je naša najbolj gledana oddaja Znan obraz ima svoj glas.

6. S kom najraje sodelujete v službi?
Petra Kerčmar: Z vsemi zelo rada sodelujem, ker smo zelo uspešen tim. Drugače pa najraje sodelujem z mojim sovoditeljem Janijem, ker imam jaz včasih preveč energije, on pa je bolj umirjen in se jaz zaradi njega malo umirim, on pa postane bolj živahen. Zato sva tudi boljši voditeljski par.

7. Ali se vam kdaj zgodi, da kaj narobe preberete iz vašega ekrana ali pa se zmotite?
Petra Kerčmar: Velikokrat, ampak se potem opravičiš in se popraviš. Z več izkušnjami pa se včasih niti ne opazi, da se kdo zmoti.

8. Kako stresno je vaše delo?
Petra Kerčmar: Naše delo ni preveč stresno, razen v začetku, ko prvič stopiš pred kamere, ampak se potem navadiš.

9. Kaj se zgodi z novinarjem, ki zamudi v službo?
Jure Bračko: Nič. Nekateri skoraj vedno zamudijo 5 do 10 minut. Včasih smo imeli pravilo, če večkrat zamudiš v službo, ti odpade prosti dan.

10. Kako ste se počutili, ko ste prvič stopili pred kamere?
Petra Kerčmar: Bilo je stresno. Takrat sem še delala na RTV Slovenija in takoj, ko sem začela, sem dobila svojo oddajo in smo jo morali posneti, tako da se je vse odvilo kar hitro.

Petri Kerčmar in Juretu Bračku se za odgovore najlepše zahvaljujemo in jima želimo še veliko uspeha.
20160421_155808

Eva Zelnik, 8.a