Zaključek projekta Pasavček

Naša šola je sodelovala v projektu Pasavček. Naučili smo se, kako uporabljati varnostne pasove in otroške sedeže v avtomobilu.

Ob koncu projekta Pasavček smo pripravili prireditev. Povabili smo policiste, reševalce, gasilce, trgovino z otroškimi varnostnimi sedeži in tudi starše. Lotili smo se raziskovanjapo skupinah. Moja skupina je najprej obiskala policista, kjer smo se igrali igro. Reševalci so nam predstavili njihovo delo. Nato so morali hitro odpeljati, ker so imeli nujen klic. Pri gasilcih smo lahko sedeli v gasilskem avtu in brizgali s cevjo. Naša skupina je še obiskala predstavitev otroških varnostnih sedežev. Predstavitev pa sta imela tudi dva naša učenca.

Naše raziskovanje smo zaključili z izdelavo papirnatih prometnih znakov. Ob koncu predstavitev smo se učenci zahvalili tako, da smo nastopali. Celotna prireditev mi je bila zelo všeč in tudi veliko smo se naučili.

Marisa Špičko, 2.a