Moje počitnice

Med počitnicami sem na začetku meseca julija odšla na počitnice na Hrvaško – Sv. Filip i Jakov.

Ker vsako leto peljemo s seboj prikolico, je naše potovanje trajalo dlje časa. Odšli smo ponoči ob približno enih ali pol dveh. V avtu smo z bratom in sestro zelo malo spali in smo zato bili zjutraj zelo utrujeni. Ko smo prišli v kamp, smo morali prikolico najprej postaviti. Pomagal nam je moj mrzli bratranec Tadej, tako da je bilo postaviti veliko lažje, kot če bi bili sami. Ko smo prikolico postavili, smo se šli kopat in tako se je prvi dan počasi zaključeval. Spati smo odšli hitreje, saj smo bili vsi zelo utrujeni.

V naslednjih dneh se je kar veliko dogajalo. V sosednjem kampu je bil Maiev sošolec z mamo in mlajšo sestrico, zato smo se z njimi veliko videvali. Večinoma smo bili na plaži, ob večerih pa smo odšli k Tadeju ali pa so oni prišli k nam. Prvih nekaj dni nisem imela družbe, čez par dni pa je prišel Tadejev sin Nik, ki je star enako kot jaz in sva prijatelja že od malega. Čez malo manj kot en teden so prišli še Vid, Lana in Nataša. Lana je Maieva sošolka. Ker je Vid eno leto mlajši od mene in Nika, smo se posebej ob večerih družili. Enkrat smo šli na napihljiva igrala, ki so postavljena v vodi. Voda je bila zelo topla in črna, za to me je bilo malo strah, ko sem šla v vodo, saj je podnevi tam veliko ježkov. Na srečo na nobenega nisem stopila. Ko je Maiev sošolec odšel, smo se kopali drugje in tako smo se z Lano in Vidom videvali tudi čez dan. Veliko smo plavali, skakali iz pomola, potapljali in se tunkali. En dan smo preživeli na otoku, saj ima Tadej čoln. Enkrat smo se šli na drug otok vozit s tubo. Na morju sem prav tako praznovala rojstni dan. Z družino smo šli v Zadar in v Biograd.

Ampak vsega lepega je enkrat konec, zato smo čez dva tedna odšli.

Gaia Konec, 9.a